Polacy w Szwajcarii

(Forum of Polish Community in Switzerland)
Teraz jest Pt 25 lip 2014 19:14

Strefa czasowa: UTC + 1

Regulamin działu

Za wykorzystanie przez osoby trzecie danych kontaktowych, takich jak adresy pocztowe, numery telefonu i faksu oraz adresy e-mailowe podane przez użytkownika na tej stronie, odpowiada użytkownik je podający

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 17 mar 2011 22:18 
Bywalec
Bywalec

Witam:) mam problem z odzyskaniem zasiłku rodzinnego za 2009 rok. Skończyłem prace w grudniu 2009r. po wypadku w pracy w wyniku czego straciłem połowe palca wskazującego lewej ręki po czym oczywiście nie dostałem odszkodowania.... ubezpieczalnia płaciła mi chorobowe wraz z zasiłekiem rodzinnym od dnia wypadku. Pracowałem w kantonie Jura a tam zasiłek wypłacają raz do roku, wypadek miałem 13 pażdziernika więc do pażdziernika od początku roku zalega mi Caisse d'allocations familiales, dostawałem od nich pisma żeby uzupełnić zaświadczenia o nauce w szkole moich dzieci, wysyłałem im dwa razy przetłumaczone zaświadczenia pod koniec 2010r. i dalej do dzisiaj sprawa staneła na niczym. Czy moge prosić o jakąś pomoc porade w tej sprawie ewentualnie o namiary jakiejś instytucji która by mi pomogła?

Pozdrawiam Dzidek!!!

PostNapisane: Pt 18 mar 2011 08:59 
Domownik
Domownik

Gadu: 0
Chyba nie pozostaje nic innego jak zadzwonic do tej kasy i zapytac dlaczego nie wyplacono zasilku,byc moze nadal brakuje jakiegos dokumentu.Zdarzylo mi sie parokrotnie wysylac ten sam dokument (kopie tlumaczen),zawsze robie to listem poleconym.Zalegle zasilki rodzinne nie zawsze sa wyplacane bezposrednio z kasy,czasami wyplacaja pracodawcy.Nie wiem jak jest w Twoim kantonie,dziwne ze tylko raz w roku.Wydawalo mi sie ze raz w roku to kasa zwraca pracodawcom,a oni powinni wyplacac co miesiac pracownikowi ale moze jest inaczej.W kazdym razie jesli nie uda Ci sie ustalic gdzie i dlaczego utknal zasilek to bedziesz musial zapisac sie do jakiegos zwiazku ktory Ci pomoze odzyskac te pieniadze (zupelnie sie nie znam na odszkodowaniach ale moze tam bys sie dowiedzial rowniez czegos na temat Twojej polisy bo jednak poniosles spory i trwaly uszczerbek na zdrowiu).Ja slyszalam o Unii i Synie.Ale nie korzystalam.Warto jest probowac samemu cos ustalic i po prostu grzecznie ale stanowczo sie upominac.Powodzenia

Strefa czasowa: UTC + 1